TL200-A2PV
HONG KONG KEEP BOOMING TECHNOLOGY CO.,LIMITED
Contact Now
TL200-A2PV
Category : Sensors, Transducers Current Sensors
Polarization : Bidirectional
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C
Package / Case : Module, Single Pass Through
Accuracy : ±0.5%
Sensor Type : Hall Effect, Closed Loop
Current - Supply (Max) : 14mA
Number of Channels : 1
Current - Sensing : 200A
Response Time : 300ns
Package : Tray
Output : Ratiometric, Voltage
For Measuring : AC/DC
Product Status : Active
Mounting Type : Through Hole
Series : TLxxx-A2PV
Sensitivity : 3.125mV/A
Linearity : ±0.1%
Supplier Device Package : -
Mfr : Mornsun America, LLC
Frequency : 200kHz
Voltage - Supply : 4.75V ~ 5.25V
Description : CURRENT SENSOR 200A 1 CHANNEL HA
Contact Now
Current Sensor 200A 1 Channel Hall Effect, Closed Loop Bidirectional Module, Single Pass Through